Esthetic&Med Wola – Holistyczna medycyna estetyczna i Kosmetologia

logo

Zabieg Radiofrekwencji Mikroigłowej + PRP to innowacyjne połączenie radiofrekwencji mikroigłowej z ostrzyknięciem skóry fibryną pobraną z krwi pacjenta. Terapia ma na celu przebudowę i regenerację skóry i stanowi doskonałe combo anti- aging. Jest doskonałą alternatywą dla zabiegów laserowych, a nawet nie wymaga tak długiej rekonwalescencji jak w przypadku laserów ablacyjnych (po których pozostaje obrzęk i mocne uszkodzenie naskórka).

fot.shutterstock

Miejscem, które specjalizuje się w tej łączonej procedurze jest Esthetic & Med. Zabiegi wykonuje Magda Agnieszka Pietrzak i Ewelina Sanecka. Obie wypuściły z gabinetu rzeszę zadowolonych klientek.

Na czym polega ta łączona procedura?

Zaczynamy od zabiegu RF, kiedy energia fal radiowych dostarczana jest do skóry na odpowiednią głębokość za pomocą izolowanych igiełek, dzięki czemu dochodzi do skrócenia się włókien kolagenowych i elastynowych, co skutkuje natychmiastową poprawą napięcia skóry. Jednocześnie fibroblasty są stymulowane do produkcji nowego kolagenu, co prowadzi do ujędrnienia tkanek i redukcji zmarszczek. Mechaniczne mikronakłucia powodują również przebudowę skóry, która robi się gładka, jędrna, napięta. To jeden z najlepszych zabiegów estetycznych ostatnich kilku lat na świecie. Określany jako „nieoperacyjny lifting” oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Radiofrekwencją można działać na twarz, szyję, podbródek i inne części ciała. To szybki i niebolesny zabieg, Pacjentki go lubią mówi Agnieszka Magda Pietrzak z warszawskiej kliniki  Esthetic& Med.

Wykorzystuje prąd RF bipolarny, bezpieczny, nie występuje ryzyko poparzeń oraz przebarwień, powszechnie występujących przy zabiegach laserowych. Używamy atestowanych sprzętów, stąd wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny. A bezpieczeństwo naszych Pacjentów to priorytet wspomina Agnieszka Magda Pietrzak.Zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej (PRF) są coraz częściej wykorzystywane w medycynie i kosmetologii estetycznej w celu regeneracji skóry, likwidacji blizn oraz zmarszczek czy leczenia problemu wypadania włosów. Fibryna wzbogaciła popularne już zabiegi z osoczem, a w niektórych przypadkach całkowicie je zastąpiła. Osocze jest dość znane Pacjentom, czym się różni zatem fibryna od osocza?

Zarówno fibryna bogatopłytkowa jak i osocze bogatopłytkowe zawierają czynniki wzrostu, jednakże w różnym czasie następuje ich uwalnianie z płytek krwi. Fibryna wstrzyknięta śródskórnie koaguluje, a następnie tworzy trójwymiarową strukturę, z której zdecydowanie wolniej dyfundują czynniki wzrostu do otaczających tkanek, tym samym powodując silniejszą regenerację skóry. W celu uzyskania mocniejszych efektów regeneracji skóry, redukcji głębszych zmarszczek czy leczenia problemu łysienia skóry głowy wykorzystywana jest bogatopłytkowa fibryna. Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest całkowicie bezpieczny, gdyż wyklucza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Poprzez powolne uwalnianie się czynników wzrostu w skórze pacjenta, następuje pobudzenie fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny, jak również angiogenezy, czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Co więcej, aktywowane są procesy regeneracyjne tkanek. Terapia fibryną bogatopłytkową składa się z min. 3 zabiegów, wykonywanych w odstępach 3-4 tyg.

Połączenie tych dwóch procedur stanowi prawdziwą bombę anti-aging i rezultaty są spektakularne.

Dodatkowo fibryna przyspiesza regenerację powierzchniowych i widocznych mikrouszkodzeń skóry powstałych w trakcie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej.

Co uzyskujemy dzięki połączeniu tych dwóch zabiegów:

  • poprawa napięcia i ‘gęstości’ skóry
  • zniwelowanie blizn potrądzikowych
  • redukcję zmarszczek
  • zmniejszenie blizn i rozstępów,
  • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych i pozapalnych,
  • ujędrnienie i zagęszczenie skóry,
  • poprawa owalu twarzy,
  • zmniejszenie widoczności porów,
  • wypoczęty wygląd, ujednolicony koloryt skóry

 Czym się kierują Pacjenci, wybierając zabiegi?

Poczuciem bezpieczeństwa- ten zabieg jest bardzo bezpieczny i nie niesie za sobą ryzyka powikłań. Nie zmienia rysów twarzy-medycyna estetyczna na szczęście odchodzi od nadmiernego zastosowania wypełniaczy i zamrażania mimiki botoksem. My podkreślamy naturalne i piękno i pozwalamy się cieszyć dłużej młodym wyglądem- podkreśla Ewelina Sanecka i Magda Agnieszka Pietrzak z Esthetic & Med.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *