Esthetic&Med Wola – Holistyczna medycyna estetyczna i Kosmetologia

logo

Depilacja laserowa to dziś najlepsza z metod usuwania niechcianego owłosienia skóry. Współcześnie obowiązujący kanon urody kobiecej jest bezlitosny dla zbędnego owłosienia. Gładka, nieowłosiona skóra kojarzy się z młodością i witalnością. Wyeliminowanie niechcianego owłosienia z dowolnej partii ciała w sposób nieinwazyjny jest możliwe – wystarczy profesjonalny gabinet kosmetyczny korzystający z najnowszych technologii. Depilacja laserowa pozwala pozbyć się zbędnych włosków jednocześnie pielęgnując skórę, która po zabiegu staje się jedwabiście gładka, nie jest podrażniona, a włoski nie wrastają i nie powodują stanów zapalnych. Rynek urządzeń High – Tech idzie z ‘duchem czasu’ i najnowocześniejsze urządzenia są skuteczne, działają selektywnie na melaninę włosa, możemy wybierać spośród laserów: aleksandrytowych, diodowych, Nd-Yagowy.

Epilacja to codzienny komfort i pewność siebie w każdych okolicznościach oraz, co najważniejsze, bezpieczeństwo dla skóry (nawet tej wrażliwej i skłonnej do podrażnień!). Zabieg depilacji powinien być wykonywany przez specjalistę, który indywidualnie dobierze moc i długość impulsu lasera do typu włosków, fototypu oraz depilowanej partii ciała. Laser pozwala na pozbycie się owłosienia na długi czas, a najnowocześniejsze technologie sprawiają, że zabieg nie jest bolesny. Najnowsze urządzeniadziałają na zasadzie selektywnej fototermolizy. Wiązka lasera generuje ciepło, które oddziałuje na melaninę zawartą w mieszku włosowym, niszczy go. Skutkiem tej reakcji jest trwałe usunięcie włosa, bez uszkodzenia naskórka i struktur otaczających mieszek włosowy. Dodatkowo posiadają system chłodzenia, co pozwala na znaczne zmniejszenie odczuć bólowe w trakcie zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej wymagają od pacjenta pewnej dyscypliny tzn. na 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić wszystkie suplementy, które zawierają substancje światłoczułe, takie jak zioła: skrzyp, pokrzywa, rumianek, nagietek, dziurawiec. Na trzy tygodnie przed zabiegiem nie używamy kremów z Wit C, kwasami, odstawiamy maści sterydowe, z Wit A, retinoidami. Po kuracji antybiotykowej musi minąć około trzech tygodni, by mógł być wykonany zabieg. Od ostatniej ekspozycji na słońce, musi minąć 4 tygodnie, dotyczy to również kwestii używania samoopalaczy. Należy wykonać serię zabiegów w odstępach około 4 tygodni. Okres jesieni i zimy jest najlepszym momentem na wykonanie tych zabiegów. Na odsłonięte obszary, które są depilowane powinno stosować się preparaty z filtrem SPF 50 w trakcie terapii.

Przeciwwskazania do laserowej depilacji

  • ciąża i karmienie piersią
  • aktywne infekcje skory w miejscu zabiegu i infekcje ogólne organizmu
  • choroby serca, rozrusznik
  • cukrzyca
  • kuracje retinoidami
  • bielactwo
  • epilepsja

Okres zimy i wiosny jest optymalny na wykonywanie zabiegów depilacji laserowej, żeby móc wskoczyć w krórtkie szorty późną wiosną . Zabiegi depilacji laserowej włoskim laserem nowej generacji dostępne w Esthetic & Med . Wybierajcie miejsca, w których pracują wykwalifikowani specjaliści,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *