Esthetic&Med Wola – Holistyczna medycyna estetyczna i Kosmetologia

logo

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, zwanej również jako botoks, stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Wyizolowana pierwotnie jako substancja toksyczna, znajduje szerokie zastosowanie w redukcji zmarszczek i poprawie wyglądu skóry.

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej

Toksyna botulinowa to substancja pochodzenia bakteryjnego, znana z właściwości paraliżujących mięśnie. W medycynie estetycznej jest wykorzystywana do redukcji mimicznych zmarszczek, głównie na obszarze twarzy. Mechanizm działania toksyny polega na blokowaniu impulsów nerwowych kierowanych do mięśni, co skutkuje ich czasowym osłabieniem. Efekt ten przekłada się na redukcję widoczności zmarszczek i linii mimicznych, nadając skórze gładki i młodszy wygląd. Warto wiedzieć, że zastosowanie toksyny botulinowej typu A działa także leczniczo. Przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia, redukcji migren i nadpotliwości.

Charakterystyka zabiegu i efekty

Zabieg toksyną botulinową jest stosunkowo szybki i mało inwazyjny. Lekarz podaje małe ilości substancji w wybrane miejsca na twarzy, w zależności od obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Najczęściej dotyczy to obszarów wokół oczu, czoła i okolic ust. Sam zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut, a pacjent może wrócić do codziennych aktywności niemal natychmiast po jego zakończeniu.Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po kilku dniach i utrzymują się przez kilka miesięcy. Powtarzanie zabiegu jest konieczne, aby utrzymać osiągnięte rezultaty. Dzięki temu podejściu pacjenci mogą cieszyć się młodszym wyglądem bez konieczności poddawania się bardziej inwazyjnym procedurom chirurgicznym.

Przeciwwskazania

Mimo wielu korzyści, toksyna botulinowa nie jest odpowiednia dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, które należy uwzględnić. Kobiety w ciąży, karmiące piersią, z infekcjami skóry w miejscu planowanego podania toksyny, a także osoby z niektórymi schorzeniami neurologicznymi, powinny unikać tego typu zabiegów.

Toksyna botulinowa w Warszawie

Jeśli poszukujesz zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej w Warszawie, wybierz Esthetic&med. Przeprowadzimy szczegółową konsultację, aby ocenić Twoje oczekiwania i wykluczyć ewentualne przeciwskazania. Następnie przystąpimy do zabiegu, który nie tylko zniweluje zmarszczki, ale wpłynie również pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *