Esthetic&Med Wola – Holistyczna medycyna estetyczna i Kosmetologia

logo

Świetlista skóra twarzy jest wizytówką każdej kobiety. Domowe rytuały pielęgnacyjne z pewnością korzystnie wpływają na jakość cery, niemniej jednak regularne korzystanie z profesjonalnych zabiegów pomaga uchronić naskórek przed zanieczyszczaniem i tworzeniem się zmian zapalnych. Jednym z najlepszych sposobów walki z widocznymi niedoskonałościami jest zabieg manualnego oczyszczania twarzy.

Co warto wiedzieć o manualnym oczyszczaniu twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg kosmetologiczny, dedykowany osobom, które posiadają cerę tłustą lub mieszaną z tendencją do tworzenia się zanieczyszczeń w postaci wągrów oraz zaskórników. Proces ten polega na ręcznym usuwaniu nieczystości, które kumulują się na powierzchni naskórka, jak i pod skórą. Zniwelowanie niedoskonałości pomaga w krótkim czasie przywrócić cerze świeży wygląd, a tym samym dodać jej zdrowego kolorytu oraz promiennego blasku.

Warto zaznaczyć, że proces ten jest dość inwazyjnym zabiegiem. Wykonywanie go samodzielnie, w niesterylnych warunkach domowych, może doprowadzić do powstania mikro urazów, czego konsekwencją mogą być liczne zmiany zapalne. Manualne oczyszczanie twarzy, wykonywane przez osoby doświadczone, daje gwarancję bezpiecznego usunięcia zmian i widocznej poprawy stanu skóry.

Kiedy warto umówić się na zabieg manualnego oczyszczania twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy może być wykonywane u osób, które na powierzchni naskórka posiadają zmiany i zanieczyszczenia o charakterze niezapalnym. Przed przystąpieniem do usuwania niedoskonałości konieczne jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu połączonego z dokładną analizą stanu skóry. Kiedy warto umówić się na manualne oczyszczanie twarzy? Jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu?

  • posiadanie cery tłustej, a także trądzikowej oraz mieszanej
  • nagromadzenie się widocznych, nieestetycznych zanieczyszczeń w postaci wągrów, zaskórników i krost
  • skłonność do tworzenia się zmian trądzikowych wynikających z nadmiernego odkładania się zanieczyszczeń
  • nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za produkcję łoju

Manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie

Manualne oczyszczanie twarzy jest bezpiecznym zabiegiem, który widocznie poprawia stan skóry już po jednorazowym wykonaniu. W Esthetic&med cały proces jest wykonywany przez profesjonalny zespół kosmetologów, którzy posiadają niezbędne doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *