Esthetic&Med Wola – Holistyczna medycyna estetyczna i Kosmetologia

logo

Kriolipoliza to coraz popularniejsza metoda w dziedzinie medycyny estetycznej. Jej podstawowym celem jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała, a to wszystko bez konieczności chirurgicznego zabiegu. Sprawdź, na czym dokładnie polega kriolipoliza i kiedy warto z niej skorzystać.

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg, który polega na kontrolowanym chłodzeniu komórek tłuszczowych za pomocą specjalnej głowicy w celu spowodowania ich rozpadu. Wskutek takiego działania w pierwszym kroku komórki tłuszczowe ulegają schłodzeniu, następnie metabolizowaniu, aby na koniec zostać naturalnie usunięte z organizmu. Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować po kilku tygodniach od jego przeprowadzenia, jednak zawsze zależy to od wielkości obszaru poddanego zabiegowi oraz ilości tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega zabieg?

Do wykonania kriolipolizy wykorzystuje się urządzenie wyposażone w specjalne głowice, które umożliwiają pracę w różnych częściach ciała, np. na brzuchu, biodrach, udach, a także podbródku. Głowicę przykłada się do danego obszaru, po czym następuje schładzanie tkanki tłuszczowej. Sam zabieg jest komfortowy i nie wymaga rekonwalescencji. Co istotne, przed wykonaniem kriolipolizy nie są wymagane konkretne badania, czy też lekarska konsultacja. Do możliwych skutków ubocznych zabiegu należą jedynie niewielkie siniaki bądź zaczerwienienia.  

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są m.in. otwarte rany, stany zapalne skóry, cukrzyca, czy też zaburzenia krążenia. Oprócz tego kriolipoliza nie może zostać wykonana w przypadku:

  • ciąży i okresu karmienia piersią
  • niewydolności wątroby i nerek
  • aktywnych infekcji wirusowych
  • gorączki
  • epilepsji

Kiedy warto skorzystać z zabiegu kriolipolizy?

Na kriolipolizę bardzo często decydują się osoby, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej występującej na konkretnym obszarze ciała. Zabieg będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy nie mogą wysmuklić swojej sylwetki mimo stosowania właściwej diety oraz uprawiania regularnej aktywności fizycznej. Aby podtrzymać skuteczność kriolipolizy, warto pamiętać o zachowaniu zdrowego trybu życia i odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Jeśli interesuje Cię kriolipoliza w Warszawie, skorzystaj z usług Esthetic&med. Wykorzystujemy innowacyjny sprzęt, który w połączeniu z technologią zabiegu daje maksymalnie zadowalające rezultaty. Pamiętaj, że kriolipolizę można wykonywać przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *