Esthetic&Med Wola – Holistyczna medycyna estetyczna i Kosmetologia

logo

W ciągu ostatnich lat metoda oczyszczania wodorowego zdobyła popularność, stając się jednym z czołowych trendów w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych. Sprawdź, czym charakteryzuje się ta technika i jakie korzyści możesz osiągnąć.  

Oczyszczanie wodorowe – charakterystyka

Oczyszczanie wodorowe twarzy polega na stosowaniu wodoru jako środka do głębokiego oczyszczania skóry z zanieczyszczeń i toksyn. Zabieg neutralizuje wolne rodniki, usuwa obumarłe komórki naskórka, dotlenia skórę oraz dostarcza jej antyoksydantów dla ochrony i regeneracji. Kluczową zaletą tej metody jest zdolność wodoru do neutralizowania wolnych rodników RFT, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się skóry.

Korzyści z oczyszczania wodorowego twarzy

Oczyszczanie wodorowe zyskało popularność głównie za sprawą wielu korzyści, które można osiągnąć. Należą do nich m.in.:

  • Głębokie oczyszczanie skóry – wodór skutecznie penetruje skórę, usuwając zanieczyszczenia, nadmiar sebum i toksyny, pozostawiając skórę świeżą i odnowioną.
  • Redukcja oznak starzenia – neutralizacja wolnych rodników przez wodór pomaga w zmniejszeniu widocznych oznak starzenia, takich jak zmarszczki i linie mimiczne.
  • Wygładzenie i nawilżenie skóry – po oczyszczaniu wodorowym skóra staje się bardziej elastyczna, gładka i dobrze nawilżona.
  • Poprawa jędrności i elastyczności skóry – regularne zabiegi oczyszczające mogą przyczynić się do poprawy ogólnej kondycji skóry twarzy.

Potencjalne ryzyko i przeciwwskazania

Zabieg oczyszczania wodorowego nie może być wykonany u każdego Pacjenta. Przede wszystkim kobiety w ciąży, osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz posiadające metalowe implanty, powinny całkowicie z niego zrezygnować. Dotyczy to również osób, które zmagają się z cukrzycą lub chorobą nowotworową. Warto wiedzieć, że choć oczyszczanie wodorowe jest łagodne, to niektóre osoby mogą doświadczyć lekkiego podrażnienia skóry. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku osób nadwrażliwych na prąd elektryczny. Przed zabiegiem oczyszczania wodorowego, w niektórych przypadkach warto skonsultować się z dermatologiem. W szczególności powinny pamiętać o tym osoby, które zmagają się z chorobami skóry, takimi jak trądzik. 

Gdzie przeprowadzić oczyszczanie wodorowe w Warszawie?

Jeśli interesuje Cię oczyszczanie wodorowe w Warszawie, zapisz się na wizytę w Esthetic&med. Charakteryzuje nas szerokie doświadczenie, które pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Co więcej, pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie, który stanowi gwarancję zadowalających efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *