Esthetic&Med Wola – Holistyczna medycyna estetyczna i Kosmetologia

logo

Pytania do dr. Łukasza Śmiejkowskiego
Wyleczenie trądziku często nie kończy etapu zaniżonego poczucia własnej wartości w związku z wyglądem buzi.
Dlaczego trądzik pozostawia ślady?

Blizny po trądziku najczęściej są efektem nieprawidłowego leczenia trądziku z występowaniem zmian ropnych i zapalnych lub efektem błędów higienicznych i pielęgnacyjnych cery dotkniętej trądzikiem . Ich powstawaniu sprzyja uszkadzanie skóry takie jak drapanie czy wyciskanie. Blizny potrądzikowe mogą powstać także wtedy, kiedy infekcja bakteryjna związana z trądzikiem była umiejscowiona w głębszych warstwach skóry. Niektóre osoby mają cerę z predyspozycją do powstawania blizn, nawet wtedy, kiedy trądzik nie był bardzo nasilony. Z wiekiem blizny po trądziku mogą się pogłębiać, ponieważ skóra się starzeje, traci kolagen i powstają zmarszczki, które eksponują obecność blizn.

Jak można podzielić blizny po trądziku (przebarwienia pozapalne, dołki, kratery? blizny)

Wyróżnia się następujące rodzaje blizn potrądzikowych: przerostowe – mają postać grubych, twardych, wypukłych guzków; zanikowe – mają postać pofałdowanej skóry lub wgłębień o różnej głębokości i wielkości; przebarwienia – różowe lub jasnobrązowe plamy na skórze. Ze względu na czas powstania wyróżniamy blizny potrądzikowe niedojrzałe (świeże), które z reguły są lekko wypukłe i mają czerwone lub różowe zabarwienie, oraz blizny potrądzikowe dojrzałe: płaskie, miękkie, elastyczne i jasno zabarwione

Jak współczesna medycyna estetyczna radzi sobie z problemem blizn potrądzikowych? Jak można je zlikwidować?

Medycyna estetyczna daje nam szereg narzędzi do walki z bliznami, jednak nie jest to proces łatwy i często długotrwały. Od peelingów medycznych, mikronakłuć, które przebudowują skórę, laseroterapii po terapie łączone i bardziej inwazyjne jak podcinanie blizn zanikowych połączone z prowokowaniem skóry do szybszej odnowy poprzez ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym.

(Charakterystyka najlepszych metod – co to jest i jak działa)
Która metoda dla kogo?

Lekarz ocenia rodzaj blizny i dobiera najlepszą terapię, czasem wystarczające jest mocne złuszczenie skóry, a czasem potrzeba zaplanować wiele spotkań i dłuższy plan działania. im starsza i głębsza blizna tym metoda bardziej inwazyjna. Zawsze planując terapię bierzemy pod uwagę tryb życia Pacjenta, bo niektóre z metod wyłączają na kilka dni z codziennych aktywności. pytanie czy tu szczegółowo opisywać ? czy ogólny mechanizm Chyba nic nie trzeba dopisywac ?

Początek jesieni to najlepszy czas na rozpoczęcie kuracji, bo najlepsze efekty daje seria zabiegów. Po ilu widać efekty?

To wszystko jest kwestią indywidualną, zależy od rodzaju blizn , od zdolności konkretnej skóry do regeneracji. Nowoczesne metody pozwalają nam uzyskać widoczny efekt już nawet po pierwszej wizycie. Jesień , czy wczesna wiosna to zdecydowanie najlepszy moment na inwazyjne procedury, którym nie ‘sprzyja’ mocne promieniowanie słoneczne. Uwrażliwiona zabiegami np. laseroterapii skóra jest bardzo podatna na działanie promieni UV, a co za tym idzie powstawanie fotouszkodzeń skóry. Ochrona przeciwsłoneczna i pielęgnacja pozabiegowa jest bardzo ważna, stąd istotne jest ,zeby trafić do dobrego specjalisty i sprawdzonego gabinetu(powtarza nam sie dobry specjalista z tym ponizej.

Czy żeby osiągnąć gładką cerę konieczna jest pielęgnacja uzupełniająca w domu?

Dobry specjalista zawsze przekazuje pacjentowi wskazówki dotyczące pielęgnacji pozabiegowej. na pewno nie wchodzi w grę agresywna pielęgnacja produktami zawierającymi aktywne substancje czynne , żeby nie podrażniać dodatkowo skóry, laseroterapia pobudza mediatory stanu zapalnego stąd skóra jest wystarczająco ‘pobudzona’. Ja zawsze jestem z pacjentami w kontakcie po inwazyjnych procedurach leczniczych. Komfort Pacjenta jest zawsze najważniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *