Esthetic&Med Wola – Holistyczna medycyna estetyczna i Kosmetologia

logo

Szczególnie w dzisiejszych czasach potrzebna jest chwila oddechu i odprężenia.
Masaż jest doskonałym narzędziem do ukojenia stresu i zdjęcia napięć, które powstają w naszym ciele.
Nie zapominajmy też o leczniczej mocy dotyku. Są dowody na to, że dotyk terapeutyczny przyspiesza proces leczenia i stymuluje zdolność pacjenta do powrotu do zdrowia. Dlatego jego stosowanie jest skuteczne w walce z różnymi chorobami. Masaże i terapia manualna są doskonałym sposobem na wyszczuplenie sylwetki, pozbycie się nadmiaru wody z organizmu ( drenaż ), a nawet odmłodzenie i poprawę owalu twarzy ( niezwykle popularne na świecie masaże Kobido, Kassaji czy inne intensywne masaże twarzy ).

ALTERNATYWA DLA LIFTINGU TWARZY I BOTOXU
MASAŻ KOBIDO połączony z procedurami osteopatycznymi.
Masaż Kobido, niepowtarzalna sztuka masażu, która oznacza „starożytną drogę do piękna”. Nazwany „niechirurgicznym liftingiem twarzy”, idealna opcja dla osób, które nie chcą sięgać jeszcze po inwazyjne procedury odmładzające. Kobido poprzez swoją złożoność oraz intensywność techniki działa na głębszych warstwach skóry i mięśni twarzy. Nasza terapeutka manualne Magda Agnieszka Pietrzak jest jedną z pierwszych specjalistek tego masażu w Polsce. Manualne techniki anti aging rozsławiły na świecie gwiazdy, Lady Gaga od lat wychwala zalety tej metody powstrzymywania oznak starzenia. W Stanach Zjednoczonych Kobido i terapie manualne są bardzo popularne jako zabiegi tzw. ‘before red carpet ‘, bo pozwalają pozbyć się opuchnięć i nadają wyraźniejszy owal twarzy. Masaż Kobido to japońska koncepcja medyczna przy użyciu różnych technik manipulacji dłońmi. Masaż odbywa się interwałowo, w pierwszym etapie powolne ruchy sprawiają, że pacjent czuje się zrelaksowany. Podczas kolejnego etapu terapii ruchy stają się bardziej intensywne, szybsze. Stymulacji ulegają głębokie warstwy skóry i mięśni. Stymulują produkcję składników w skórze w celu osiągnięcia efektu liftingującego. Masażysta pracuje na konkretnych obszarach twarzy. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, tym samym zwiększa przepływ Qi (energia twarzy), co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Zabieg ten poleca się wszystkim osobom, którym zależy na dotlenieniu skóry twarzy i poprawie jej napięcia. Jeżeli myślisz o chirurgicznym liftingu, w pierwszej kolejności spróbuj naturalnych metod.Kobido będzie też dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z przemęczoną cerą , o szarym kolorycie, z cieniami pod oczami.

Zalet Kobido można wymienić wiele:
Niweluje napięcie mięśniowe, które powoduje zmarszczki mimiczne
Zapobiega, zmniejsza efekty starzenia się naszej skóry, widocznie wygładza linie mimiczne i zmarszczki.
Pobudza metabolizm komórkowego, oczyszcza z toksyn i zanieczyszczeń.
Niweluje napięcie mięśniowe i poprawia owal twarzy.
Stymuluje produkcję kolagenu elastyny
Reguluje bilans energetyczny całego ciała
Wycisza i zmniejsza poziom stresu.
Zapewnia pełny relaks i odprężenie
Zmniejsza efekty bruksizmu ( jeżeli pacjent cierpi na tę przypadłość)
Łagodzi bóle głowy

Masaż kobido możemy rozszerzyć o kinesiotaping estetyczny. Jest to zastosowanie specjalnych taśm, które utrwalają efekt zabiegu manualnego. Utrzymują na dłużej napięcie mięśni, pobudzają układ limfatyczny, wzmacniają mięśnie, a także uelastyczniają skórę i wygładzają blizny. Jeżeli decydujemy się na wersję kobido z kinesiotapingiem czyli użyciem taśm, musimy pamiętać, że taśmy należy pozostawić na twarzy przez 12 godzin od zabiegu. Stąd gdybyście umawiali się na zabieg, polecam aby zaplanować go na godziny południowe. Chociaż w dzisiejszych czasach nikogo nie dziwią kobiety z plastrami na twarzy.

W Los Angeles nawet jest to trendy. Wcześniej kolorowe taśmy znaliśmy z ciał sportowców, później stał się kolorowym trendem na Instagramie.Modelki za pomocą taśm tworzyły sobie tzw. foxy eyes. Kinesiotaping sprawdzi się przy każdym typie skóry, oprócz bardzo cienkiej i wrażliwej. Taśmy są fantastyczne w przypadku opuchlizn , zastojów limfatycznych. Kobiety uwielbiają przeciwzmarszczkowy efekt – regularne stosowanie pozwala wyraźnie spłycić zmarszczki. Masaż twarzy, wykonany przez specjalistę połączony z naklejeniem taśm ma efekt holistyczny – poprawia wygład i usprawnia przepływ energii. Taśmy można też stosować na dekolcie, pracować w obszarze biustu. Wszystkie tego typu zabiegi są popularne pod nazwą facemodelingu .
Czy są jakieś przeciwskazania dla takich zabiegów?
Owszem . Są to:

*stany zapalne skóry twarzy, wszelkiego rodzaju uszkodzenia naskórka

*stany zapalne okołozębowe

  • świeżo wykonane zabiegi botoksu , nici PDO
  • świeżo wykonane zabiegi laserowe i mezoterapii

Innym rodzajem terapii obejmującym twarz, szyję i dekolt jest masaż Oshin Bian, OSHIN BIAN- manualny lifting twarzy polegający na zaawansowanych technikach z wykorzystaniem kamiennych pałeczek Bian. W skład rytuału wchodzą:
rozluźniający masaż głowy i obręczy barkowej, manualna korekta estetyczna twarzy, szyi i dekoltu oraz masaż liftingujący przy pomocy kamieni Bian. Pałeczki z kamienia Bian wykorzystywane od setek lat w medycynie chińskiej, a połączenie różnych technik masażu sprawia, że zabieg daje świetne rezultaty, min. poprawę mikrokrążenia, uniesienie owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek i bruzd, rewitalizację blizn oraz usunięcie toksyn.

ALTERNATYWA DLA ENDERMOLOGII
MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ
Bańka odciąga skórę właściwą od powięzi i tym samym usprawnia mikrokrążenie. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi, limfy i płynów ustrojowych. Usuwa produkty przemiany materii, co ułatwia odżywianie tkanek w naszych organizmach, a dzięki temu zdecydowanie przyspiesza ich regenerację. Masaż bańką chińską ma więc działanie przeciwzapalne. Ból często spowodowany jest uciskiem na nerwy. Bańka rozluźnia przetrenowane lub napięte w wyniku wad postawy i wielogodzinnej pracy w jednej pozycji mięśnie. Zwalnia ucisk na nerwy, czyli działa przeciwbólowo.

ALTERNATYWA DLA LASEROTERAPII
TERAPIA MANUALNA BLIZN
Blizna nie jest jedynie problemem estetycznym. Jej występowanie wiąże się również z dolegliwościami bólowymi, swędzeniem, czy powstawaniem zrostów. Dlatego, aby zapobiec niekorzystnym skutkom tworzenia się blizny, warto jak najwcześniej zwiększać jej ruchomość i odklejać ją od innych tkanek. Pomocne w osiąganiu tego celu będą wszelkiego rodzaju techniki manualne wykonywane przez terapeutę. Można dzięki temu ‘opracować’ bliznę po cesarskim cięciu, inne blizny pooperacyjne i powypadkowe. Wiele Pacjentek zwraca się do nas z nieestetycznymi bliznami po cesarskim cięciu.

Wykonujemy pracę manualną już 2 tygodnie po operacji, wykonując drenaż limfatyczny okolic sąsiadujących z blizną (tzn. brzucha i kończyn dolnych), co ma zasadniczy wpływ na gojenie się tkanek.

Drenaż limfatyczny brzucha wykonuje się z wykorzystaniem specjalistycznych, bardzo delikatnych lecz pewnych chwytów (tak, aby nie uszkodzić naczyń limfatycznych), stosowanych w określonej sekwencji i w rytmie oddechowym pacjentki. Drenaż limfatyczny przyczynia się wydatnie do zmniejszenia obrzęku pooperacyjnego i umożliwia bardzo skuteczny odpływ limfy, co przyczynia się do lepszego zaopatrzenia drenowanej okolicy w krew oraz tlen i składniki odżywcze, a co za tym idzie przyspiesza gojenie Po upływie 6-8 tygodni po operacji kontynuuje się drenaż limfatyczny w/w obszarów ciała oraz obejmuje się drenażem bezpośrednią okolicę blizny pooperacyjnej oraz samą bliznę. W tym okresie zostają włączone także techniki z zakresu delikatnego rozluźniania mięśniowo-powięziowego brzucha.

Zabiegi te wykonuje zwykle wykwalifikowany terapeuta manualny trwa zwykle ok. 30-45 min, w systemie 1-2 razy w tygodniu), a jako środka poślizgowego używa się jednego z preparatów farmaceutycznych/kosmetycznych dedykowanych leczeniu blizn.

W tym okresie kluczową rolę zaczyna odgrywać autoterapia, polegająca na wyuczeniu pacjentki odpowiednich ruchów i chwytów terapeutycznych, które ma ona za zadanie powtarzać w domu), również z użyciem preparatu dedykowanego leczeniu blizn. W tym okresie można też stosować kinesiotaping – czyli w tym przypadku naklejanie na skórę brzucha (bezpośrednio na bliźnie) elastycznych plastrów (taśm), które aplikowane pod odpowiednim napięciem odsuwają (unoszą) skórę i tkankę podskórną od powięzi, ułatwiając redukcję obrzęku i poprawiając cyrkulację krwi, a także zbliżają brzegi nowopowstałej blizny do siebie, co zapobiega ich rozciąganiu i może mieć znaczenie w profilaktyce tworzenia się blizn przerosłych oraz bliznowców.>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *